Haber

Taksim saldırısına hazırlanan PKK/KCK’lı terörist yakalandı

İSTANBUL’un Taksim ilçesinde benzer bir terör saldırısına hazırlanan PKK/KCK terör örgütü mensubu ‘Xweza Lilaw’ kod adlı Gülda Bebek, Konya’da düzenlenen operasyonda yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Müdürlüğü koordinasyonunda Diyarbakır ve Konya İl Emniyet Müdürlüğü gruplarının yürüttüğü çalışmada; İran’da PKK/KCK terör örgütü bünyesinde sözde özel kuvvet olarak faaliyet gösteren Gülda Bebek isimli teröristin sansasyonel bir hamle yapmak için 2022’de yurda girdiği öğrenildi. Teröristin Konya’nın Meram ilçesindeki adreste saklandığı ve harekete geçmek için örgüt üst yönetiminden talimat beklediği belirlendi. Çalışmalar sonucunda belirlenen adrese operasyon gerçekleştirildi. Terörist 23 Şubat akşamı düzenlenen operasyonda yakalandı.

Adreste yapılan aramada, 9 milimetrelik tabanca ve 2 şarjör, 31 şarjör baskılı fişek, bomba yapımında kullanılan lehim makinesi, ampermetre, mini elektrik motoru ve motora bağlı elektrik devreleri, 3 küçük tüp başlığı, 2 küçük ampuller ve pil blokları ele geçirildi. Teröristin geçen yıl Kasım ayında İstanbul Taksim’de 6 kişinin hayatını kaybettiği aynı saldırıyı gerçekleştirmek için son hazırlıklarını yaptığı belirlendi. Yakalanan PKK/KCK terör örgütü mensubuyla bağlantılı 3 kişi de gözaltına alındı. Şüphelilerin TEM Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ediyor.

haber-yalihuyuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu