Haber

Putin’i Batı’ya Suçlamak: Rusya ile İşbirliği Yapan Ülkelere Şantaj

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, başkent Moskova’da düzenlenen 2. Avrasya Ekonomi Forumu’nda dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“AVRASYA EKONOMİK BÖLGESİ 2022’DE SADECE YÜZDE 1,6 GÖRÜNECEK”

Avrupa Birliği’nin önde gelen ekonomilerinin bu yıl küçülmesinin beklendiğine işaret eden Putin, ” Avrasya Ekonomik Birliği’nin ekonomisi ise küresel ekonomi ve ticarette yaşanan büyük krizlere, önemli jeopolitik risklere ve belirsizliklere rağmen 2022’de sadece yüzde 1,6 küçüldü.“Bilgi paylaştı.

RUSYA SOĞUTACAK MI?

Yabancı uzmanların Avrasya Ekonomik Birliği ve Rusya ekonomisinde bir çöküş beklediklerini hatırlatan Putin, ” Bu olmadı ve olmayacak.‘ diye değerlendirdi.

Putin, ülkesinin adil ve verimli küresel işbirliğine açık olduğunu vurgulayarak, ” Bundan farklı davranan veya davrananlar küresel ekonomiyi mahvediyor. ABD, ekonomi politikası nedeniyle kendi gelişimini baltalayan eğilimi pekiştirerek sadece kendi ayağına kurşun sıkmaktadır.‘ sözlerini söyledi.

“CAHİLLER, KARALANDIRILDIKLARININ ÜLKELERE VE HALKLARINA NEDEN OLACAĞI KAYIPLAR HAKKINDA”

Batılı ülkelerin Rusya ile işbirliği yapan ülkelere uyguladığı baskıya tepki gösteren Putin, şunları söyledi: Batılı rakiplerimiz vaatler veriyor ve Rusya ile karlı işbirliklerini kısıtlamak için ortaklarımıza şantaj yapmaya çalışıyor. Bunun ilgili ülke ve halklara getireceği kayıplara tamamen kayıtsızlar.ifadesini kullandı.

Avrupa’daki güç krizine değinen Putin, ” Enerji fiyatları artık ekonomik olarak makul fiyatlara yaklaşmaktadır. Ama olanlardan kim sorumlu? Kuzey Akım 1 havaya uçuruldu, Kuzey Akım 2 açılmadı, Polonya Yamal-Avrupa gaz boru hattını kapattı. Ukrayna, üzerinden geçen iki hattan birini kapattı. Bunu yaptılar.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu