Ekonomi

Kütahya Valisi Musa Işın, KÜTBO Yönetim Kuruluna iade-i ziyarette bulundu

Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Meclis Başkanı Halit Topbaş ve yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Kütahya’da tarım alanında yapılan çalışmalar, projeler ve ihtiyaç duyulan iyileştirmeler değerlendirilerek fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkan Gültekin, Ticaret Borsası, Elektronik Satış Salonu, Laboratuvar Analizleri, TÜRİB Ajansı’nın sunduğu hizmetler ve diğer birimlerin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Borsa İstanbul’un Kütahya’da üretilen ve yetiştirilen yerli ürünlerin coğrafi işaret tescili almasına büyük önem verdiğini belirten, coğrafi işaret tescilli ürünlerin pazar paylarının artırılmasına yönelik yürütülecek ortak projeler değerlendirildi. İldeki meslek liselerine verilen destek paylaşıldı.

Tarımın kalitesinin daha da artırılması konusunda istişarelerde bulunuldu, arazi toplulaştırması ve ürün çeşitliliğinin azaltılması konularında görüşmeler yapıldı. KUTBO olarak Kütahya ve bölgenin kalkınmasına yönelik tüm projelere destek olacağımız belirtildi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu